pátek 15. července 2016

Recenze Wilds a YouTube doporučení

Dneska jenom krátce. O prázdninách se má taky občas relaxovat, takže jsem natočil něco jako krátkou videorecenzi online mlátičky wilds.io. Světa znalí v mém herním nicku zajisté poznají odkaz na oblíbený YouTube kanál Life of Boris, který vám srdečně doporučuji. Minout byste neměli ale ani další skvělé tvůrce.


Parademics se zaměřuje na předělávky nejslavnějších soundtracků. Pracuje třeba s hudbou k Hobitovi, Harrymu Potterovi nebo Transformers. Za poslech stojí úplně všechno, já ale doporučím zejména úžasnou variaci na motiv Deshi Basara, který musel utkvět v paměti každému, kdo zhlédl posledního Nolanova Temného rytíře.


Leichmeister je český tvůrce, kterého znám osobně a jehož zhodnocení páté epizody letošní série Hry o trůny mě skoro složilo pod stůl (smíchy, samozřejmě). Naneštěstí už dlouho nic nenahrál, za což údajně můžou špatné pracovní podmínky. Beztak se ale jenom vymlouvá a jednoduše se mu nechce.


Analýzou nejslavnějšího fantasy seriálu se pak zabývá i kanál Alt Shift X, na který byste určitě taky měli mrknout. Tedy za předpokladu, že umíte aspoň pasivně anglicky – některá videa sice již obsahují české titulky, ty jsou ale tvořeny dost selektivně a především se zpožděním. Na pomoc si však můžete vždy zapnout přinejmenším ty originální.

Uf, můžu si oddechnout, článek už není úplně prázdný…

3 komentáře:

 1. Aredhel9/07/2016

  Alt Shift X, to znám! Ze začátku mi to přišlo vážně skvělé, ale po tolika videích už se mi zdá, že se chlapec celkem opakuje. Nebo spíš pořád omílá několik ideí a málokdy přijde s něčím novým... Leichmeister je celkem vtipný a Parademics díky tobě sjíždím už několik měsíců. ;-)
  Tvoje videa se mi líbí - dobře mluvíš. Neváháš, žádné přeřeky a tak. Připravuješ si to, máš to někde napsané? Nebo je to jenom dobrý střih?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nápodobně. Opakování je matkou šílenství, jak vždycky říkám a kanálu navíc začínají docházet témata. Seriál poslední dobou moc intelektuálně stimulující není a knížky tak netáhnou... :)

   Svoje videa jsem teď dočasně pozastavil. Jednak z důvodů úspory času (zaberou několik hodin), zadruhé proto, že je chci ještě dost vypilovat. K videím obvykle předem píšu scénář a jsem schopný některé jeho části předabovat třeba desetkrát, ale kvalitu zvuku ještě budu nově dál ladit a zkusím taky zapracovat na artikulaci a dalších řečnických srandách. Takže asi tak, přeřeky se zkrátka do finálního videa nedostanou.

   Btw, nepřijde ti, že místy držím trochu hektické tempo?

   Vymazat
 2. Hektické tempo? Ani se mi nezdá, rozhodně to není nic, co by se nějak vymykalo podobným videím; všichni youtubeři mluví dost rychle, někteří ještě o dost rychleji než ty, takže myslím, že je to tak akorát...

  OdpovědětVymazat