pátek 1. července 2016

První letní úvodník podruhé

Článek byl původně vydán 1. 7. 2016 na dnes již zrušeném webzinu dagon.cz.

Novinka ze světa Démonského cyklu. (zdroj)
Před měsícem otevřel Dagon dveře meteorologickému létu, nedávno nám pak začalo léto astronomické. Počasí má tím pádem rovnou dvojitý vědecký štempl k rozpoutání úmorných veder, které hrozí zahnat Dagona hluboko do chladných vod u dna. Ten však tvrdohlavě setrvá, pouze opustí stojaté vody mainstreamu. Naplnila se přece letošní dávka her o trůny a na plátnech kin se vzájemně profackovali všichni možní komiksoví panáci.

Poplaveme proto na východ pro povinnou nálož anime a mangy, zastavíme se na Fanouškovských ostrovech na festivalu webseriálů a dojde i na další knižní adaptaci v redakci oblíbeného WarCraftu. Recenzovat budeme ale třeba i povídkovou sbírku populárního Petera V. Bretta, která čtenářům Démonského cyklu zkrátí čekání na závěrečný pátý svazek.

Nematou-li mě mé krátkozraké oči, čeká nás i videohra, nebo dokonce technothriller (tedy kniha subžánru, jehož samotné jméno je jazykolamem). Z takové nabídky si vybere snad opravdu každý. Dagon se sezóny mořských okurek nebojí, neboť jsou jeho loviště stále ještě plná opravdu tučné kořisti.

Dobrou chuť!

Smutný příběh webových stránek v éře sociálních sítí. Více než rok neaktualizovaná podoba www.petervbrett.com.

Žádné komentáře:

Okomentovat