úterý 12. července 2016

Anekron začíná


Možná byste čekali spíš nadpis Anekron se vrací. Zvlášt pak, pokud jste patřili mezi čtenáře stejnojmenného blogu na blog.cz. Proto musím prohlásit, že se o přímou kontinuitu rozhodně nepokouším a ani pokoušet nechci. Proč?
Pod názvem Anekron jste mohli mezi lety 2013 a 2016 znát blog zaměřený na fantasy, který jsem na jaře zrušil a již jej nebudu obnovovat. Jeho kompletní obsah si můžete prohlédnout online, nebo si jej stáhnout do svého počítače.
Už před mnoha měsíci jsem se distancoval od značné části obsahu, konkrétně ode všech názorových článků publikovaných před koncem července 2015. S odstupem času se ale stavím stále kritičtěji i k dalším svým projektům z dřívějška a nedostačujícím se mi zdá například původní formát recenzí. Do budoucna proto prosím berte za směrodatný především to, co napíšu nově na tento blog.

Navíc se chystám změnit i charakter svých příspěvků:
 • Uplynulé měsíce v redakci Dagona mě naučily mnohé, co se publicistiky týče. Tyto zkušenosti se pokusím zužitkovat i zde.
 • Po dlouhém odkládání konečně dorazil YouTube kanál zaměřený na rozbor fenoménů ve fantastice. Ač zatím nutně místy působí poněkud amatérsky, mám zájem na něj dále přispívat a postupně pozdvihnout jeho obsah i formu.
 • Žádné reklamy. Na blog.cz mě občas nesmírně štvaly, a to jsem ještě obvykle používal adblocker. Tady se už žádné neobjeví, neboť bych je sem musel pustit dobrovolně. To neudělám.
 • Tohle není a už ani nebude recenzní blog. Chcete-li vědět, jaké čtení bych vám doporučil, mazejte na můj profil na Dagonovi. Jsem tam součástí skvělé komunity, dostávám zadarmo recenzní výtisky a vůbec se mám co se týče pitvání knížek líp, než kdy v životě. Sem pouze čas od času upustím to, na co na výše zmíněném webu není místo.
 • Omlouvám se za stupidní výmysl hlavounů z Evropské unie, kvůli jejíž legislativě musím povinně zobrazovat informaci o používání cookies. Jaká je to hloupost, ukázali už povolanější, než jsem já.
Své oblíbené blogery z původního Anekronu jsem si automaticky přidal do oblíbených odkazů i sem, přestože jsem ze seznamu vypustil všechny, kteří za poslední měsíc nezveřejnili ani jeden článek. V případě, že tito v dohledné době obnoví aktivitu, zařadím je samozřejmě zpátky.


Zatím asi nejpodařenější video

V případě blogu Tenebris již indexuji autorčin nový blog Silentium a analogicky místo Světa Středozemě řadím Bookish Dream.

Tolik tedy k novému Anekronu. Ať se vám tu líbí a rádi se sem vracíte!


7 komentářů:

 1. S tímhle comment formulářem jsou pořád problémy. Ještě to zkusím dopracovat...

  OdpovědětVymazat
 2. Hm, dobře, takže můj včerejší koment plný "wow" tu není? Podraz :D
  Zkrátka, jsem hrozně nadšená, že zase budeš anekronovat, i když jinak než dřív.:D Videa jsem už proklepla všechny, a za mě teda palec nahoru! :D I když hlasová stopa je možná trochu tišší, ale to už asi závisí i na mikrofonu. Jinak ale paráda,takže se těším na další :))

  Btw, tady Neyra :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Objevil se tu coby "smazaný autorem" a nešlo kvůli tomu zobrazit celý komentářový blok. Co se stalo, naneštěstí zatím netuším. Pokusím se co nejvíc celou sekci vyladit, aby se to už neopakovalo, ale totálně neumím CSS a musím se spoléhat výhradně na návody na anglickém Internetu.
   Mikrofon sám o sobě není špatný, problém s hlasem, zdá se, spočívá spíš v následné softwarové úpravě stopy (musím vyladit čištení šumu a dalších nežádoucích vlivů) a taky tím, že totálně neumím mluvit do mikrofonu :D
   Moc díky, jinak, pokusím se nezklamat.

   Btw, o přezdívce už jsem věděl od doby, kdys komentovala dnes již smazané video na starém YT kanále. Prostou vylučovací metodou, protože většinu ostatních blogerů jsem už potkal a především obvykle znám přinejmenším jejich křestní jména ;)

   Vymazat
 3. Som veľmi rád, že si sa vrátil k blogovaniu! :-) Určite ťa budem znova sledovať.

  OdpovědětVymazat
 4. Vítej zpátky :)
  Video super, dokonce ho i do určité míry ocením, jelikož jsem se konečně dokopala k tomu, abych si ho přečetla. Bohužel se s jeho herní verzí nejspíš neseznámím, protože na to letos nebude čas.
  Každopádně tě ráda vidím.

  OdpovědětVymazat
 5. Aredhel9/07/2016

  Ok... absolutně nechápu, jak na pitomém blogspotu (neber si to osobně) fungují komentáře... pokusila jsem se do kolonky Název/ adresa URL napsat svoje jméno, tak uvidím, co to udělá... :-? Nějaká dobrá rada?
  Jsem opravdu moc ráda, že je tu opět nějaký Anekron, i když bude jiný, než ten předchozí. Na Dagon se občas podívám, ale přeci jenom - není to jenom tvoje území. Na youtube kanál jsem zvědavá, okamžitě si ho jdu projít. Tak ať se ti tu daří. :-)

  OdpovědětVymazat