pátek 22. července 2016

Anekron na Facebooku


Země se třese, oheň dští z hlubin a obří přílivové vlny hrozí spláchnout celý známý svět. Ne, to si jenom král patosu, melodramatu a sebechvály založil facebookový účet, jakkoli kdysi dávno prohlásil, že si účty na sociálních sítích zásadně nezakládá. Proč jsem zčistajasna změnil názor a co to může znamenat pro čtenáře Anekronu?

O zřízení osobního účtu jsem uvažoval již mnohokráte. Na jedné misce vah ležela úspora nervů a především času, jehož velkým žroutem se Facebook může snadno stát, na misce druhé pak možnost spojit se s přáteli a známými, které nemohu snadno kontaktovat osobně. Vždycky jsem ale úvahy o založení nakonec smetl ze stolu s tím, že se raději od svých blízkých všechno dozvím z očí do očí, byť se zpožděním.

Nevědomky jsem tak přijal za svou pochybnou argumentaci mrzoutských osob, které s oblibou žvaní o tom, jak elektronická komunikace nikdy nenahradí skutečné setkání a přátelství na ní založená nemůžeme brát úplně vážně. Paradoxně jsem přitom stále více času trávil s mnoha blogery, včetně několika (málo) srazů, z nichž muselo být jasné, že si vzájemně rozumíme i bez obrazovek a klávesnic.

Ano, potkat jeden druhého je super, ale bavit se a spolupracovat můžete i bez toho. Velmi efektivně a v přátelské atmosféře, jak mohu bez zaváhání dosvědčit. Uštěpační rejpalové nechť si dají odchod a táhnou hašteřit o web dál (pokrytci, mají mi to zkusit zabrblat hezky face to face).

Pomalu končila zima letošního roku a já jsem zapíchl původní Anekron. Udělal jsem to s chutí, ačkoli ne bez špetky sentimentu a nikdy jsem toho nelitoval. Jelikož mi ale bylo od počátku jasné, že se bez psaní neobejdu, poslal jsem e-mail Dagonovi a tamní posádka mě velkoryse nabrala na palubu. Facebook nicméně vyžadovali vzhledem k redakčnímu domlouvání, takže jsem dostal další důvod, proč si jej založit.

A tak jsem to udělal. Lépe řečeno, obnovil jsem prastarý profil, který jsem měl kdysi asi 14 dní před dlouhými lety. Vyhodnotil jsem tehdy sociální síť jako zbytečný nesmysl a profil jsem deaktivoval. O to jednodušší jsem měl práci.

Zbývalo už jen spojit se s lidmi, které znám. Nijak jsem na to nespěchal, chtěl jsem nejdříve nějak seskládat dohromady tento nový blog. Teď už je ale všechno hotové, takže nadešel čas.

Příznivci Anekronu všech zemí, spojte se!

Pokud máte jen trochu zájem, určitě si lajkněte oficiální facebookovou stránku Anekronu, na níž vás budu průběžně informovat o nových článcích, aktualitách ve fantastice a formou krátkých glos zpracuji témata, která mi budou pro plnohodnotný příspěvek připadat nedostatečně rozsáhlá.

https://www.facebook.com/anekron.cz/

A přidat si mě můžete bez obav i jako osobu, jenom mi oznamte, odkud se známe, pokud jsme se ještě nepotkali osobně. Berte to jako náhradu starého Anekron chatu, který už resuscitovat nehodlám. Ani kvůli thranduilovskému smajlíkovi.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000369733028

2 komentáře:

 1. Přiznávám, že jsem ohromena... ten první odstavec to docela vystihuje. Doufala jsem, že minimálně ty, když už nikdo jiný, se mnou v mém boji proti modro-bílému zlu vytrváš a ono nic. ;-) Proč se všichni snaží zpopularizovat svoje blogy přes facebook? :-D
  No, schválně, kdy mě tam uvidíte. :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mě je to způsob, jak se spojit s přáteli z mého fyzického okolí a zároveň taky tak trochu suplement komunity blog.cz. A hodí se mi to do krámu i z mnoha dalších důvodů, jak se snad brzy ukáže.

   Vymazat